Мій кабінет Вихід Вхід Реєстрація
  • Головна
  • Відео
  • Новини
  • Оголошення
  • Вітання
  • Форум
  • Повідом новину
  • Про нас
  • Головна сторінка 2015 » Березень » 21
    Сто днів УРЯДУ: реформи - пішли
    Ми, українці, полюбляємо картати владу: і те не зробила, і там недопрацювала. А ще віримо базікам, які на телеекранах виглядають всезнайками. Насправді ж ці розумники або з команди Януковича, тільки про їх оборудки люди трохи призабули за рік після Майдану, або відпрацьовують гроші всіляких льовочкіних та фірташів

    Правильно кажуть поляки, грузини, угорці; «Перед нами, як нині перед українцями, також стояло питання -сподіватися на диво, чи наближати це диво власною працею. Ми обрали працю і тому у нас все вийшло». Такий вибір, вочевидь, мусить зробити й наше суспільство. Тоді й реформи не здаватимуться такими страшними, а псевдозахисники народу, які працюють на олігархів і, що найгірше за нинішніх умов, на російську пропагандистську машину, не зіб'ють нас з правильно обраного шляху.Маємо розуміти, що світ повірив в Україну і її нинішню владу. Доказом чому є перша позика у 5 млрд. доларів від Міжнародного валютного фонду. Загалом світ готовий інвестувати в нашу країну значні суми. Лише МВФ виділяє 17,5 млрд. Не стоятимуть осторонь й інші кредитори та великі інвестори. Тож, якщо нам повірили інші, ми тим паче зобов'язані повірити в себе. Необхідна витримка, єдність, відповідальність. Тоді у нас буде гідне завтра.
    Нещодавно виповнилося 100 днів другому уряду Арсенія Яценюка. Прем'єр та урядовці відзвітувалися перед народом, кожен міністр розповів, що зробив за цей час і що зробить найближчим часом. Чи пам'ятає хтось подібний публічний звіт від попередніх урядів?
    Солідарну відповідальність за стан справ у країні взяли на себе всі політичні сили коаліції, які делегували своїх представників в уряд -і «Блок Петра Порошенка», і «Народний фронт» Арсенія Яценюка, і «Самопоміч» львівського мера Садового, і «Радикальна партія» Ляшка, і «Батьківщина» Юлії Тимошенко.
    По-перше, в парламенті є міцна і при цьому демократична коаліція, яка підтримує й урядові, й президентські ініціативи та пропонує власні ефективні закони. Вороги нашої країни марно сподівалися, що можновладці розсваряться. Навпаки, маємо у владі команду однодумців.
    По-друге, надскладні реформи здійснюються фактично в стані війни з Росією, при втраті 20% промислового потенціалу сходу, анексії Криму. А ще проблеми відбудовування зруйнованого окупантами Донбасу, допомоги більше ніж мільйону біженців. За таких умов, мабуть, мало хто б погодився проводити радикальне оновлення країни. Але ні в урядовців, ні у нас з вами іншого виходу немає. Адже можемо більше не отримати історичного шансу вирватися із лап кремлівського імперіалізму.
    «Наша команда робить все, що в її силах, аби фінансувати армію, стабілізувати економіку, провести реформи в усіх сферах українського життя, виконувати угоду про європейську інтеграцію і боротися спільно за майбутнє кожного українця і держави в цілому», - сказав Арсеній Яценюк під час свого звіту за сто днів роботи уряду. І чесно зауважив: за цей час багато зроблено, але багато ще не зроблено. Критики полюбляють кидатися слівцями на кшталт: «А чому не видно цих реформ?». Знані ж експерти кажуть, що деякі позитивні результати оновлення держави громадяни відчують вже до кінця року. Але реформи - це не диво, яке здійснюється за помахом чарівної палички. Аби вони дали результат, потрібен час.
    Хоча і за ці сто днів вже зроблено чимало. Відбувся перший етап податкової реформи, утричі зменшилася кількість податків, фіскалам заборонили тиснути на бізнес перевірками. Деякі телебазіки знову за своє: вимагаємо, щоб податків стало ще менше. Вони так кажуть не тому, що обороняють бізнес. Вони прагнуть, щоб у Пенсійному фонді утворилася така дірка, яка не дасть можливості заплатити пенсії. І хочуть скористатися цим для розхитування ситуації в державі на замовлення Путіна. Не вийде.
    Йдемо далі. Уряд почав бюджетну децентралізацію. Можливо, регіональні керівники хотіли б усього і відразу. Але ми ж розуміємо: спочатку треба, аби вони показали, що можуть розпоряджатися вже наданими важелями. До речі, уже в 2015 році місцеві громади отримають додатково на свої потреби 40 млрд. грн. Коли депутати реформують Конституцію, а громадяни оберуть нову місцеву владу, тоді можна розширяти повноваження.
    Прем'єр у своєму виступі наголосив і на інших реформах. Приміром, для багатіїв ввели податок на розкіш, а для олігархів - податок на користування надрами. Україна розпочала судові процеси проти Росії. «У Стокгольмському арбітражному суді - по газовому контракту, за порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з тероризмом будемо судити Росію за агресію проти України і військову крадіжку українського Криму, за створення кривавого «русского мира» в Донецьку і Луганську. Ми починаємо процес в Гаазькому трибуналі», - заявив Яценюк.
    На нашому боці весь цивілізований світ. Тож Україні ніхто і ніщо не зможе завади ти перемогти агресора і в ратній борні, і в міжнародних судах!
    Микола АНДРІЙЧУК

    За матеріалами газети "Народне слово" від 21 березня 2015 р.
    Просмотров: 329 | Добавил: Moderator | Рейтинг: 0.0/0
    Всего комментариев: 0
    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Турійські Новини
    Сайт не контролює точність інформації, розміщеної на ньому третіми особами, не дає ніякої гарантії стосовно точності такої інформації, не несе за це відповідальності та не відповідає за відповідність, цінність, зміст, якість, законність такої інформації, а також за дотримання в ній авторських прав.Якщо виявиться помилковість інформації, сайт не буде нести відповідальність за результати, збиток або збитки, які виникли в результаті такої помилки.