Мій кабінет Вихід Вхід Реєстрація
  • Головна
  • Відео
  • Новини
  • Оголошення
  • Вітання
  • Форум
  • Повідом новину
  • Про нас
  • Головна сторінка 2015 » Березень » 17
    У пісню перейшла її душа
    Пам’ять. Це та невловима ниточка, яка єднає сьогодення з минулим. Саме вона оживляє в наших
    серцях людей, які відійшли в інші світи, проте залишили тут, на землі, величезну скриню скарбів, зібра¬них і створених невтомною працею. Шостого березня у фойс районного будинку культури зібралося коло добрих друзів, закоханих в українську пісню, аби знову пройтися стежкою життя і творчості Ольги Михайлівни Антонюк, жінки-патріотки, людини, котра зробила величезний внесок у розвиток і збережен¬ня народної творчості Турійщини. 86 років, відведених їй Всевишнім, не промайнули марно, вони були покладені на те, аби зібрати повні засіки духовної скарбниці, щоб потім зі сцен закладів культури район¬ного, обласного, республіканського масштабів дарувати людям перлини пісенного багатства. Ольга Михайлівна була засновником і керівником двох народних колективів - "Народна криниця" і "Срібниця", які й нині с окрасою творчих заходів. Хоча насправді вона стала натхненником і організатором створення колективів художньої самодіяльності різних напрямів- хорового, танцювального, драматичного. Завдя¬ки їй у 2004 році світ побачили збірники "Пісні з глибини мого народу", "Старовинні обрядові пісні". Допо¬магав Ользі Михайлівні у цій роботі турійчанин, колишній директор музичної школи Олександр Котик, який поклав на ноти зібрані нею пісні.
    Про все це та багато чого іншого згадувалось і говори¬лось під час вечора пам'яті. А ще у виконанні криничан лилася пісня, яка була сен¬сом життя Ольги Антонюк. Своїми спогадами і як про вчительку, і як про керівника колективу, і велику ентузіас¬тку, залюблену в пісню, і про¬сто щиру привітну людину ділилися Микола Коптюк (саме він запропонував про¬вести цем вечір), Степан Кол-басюк, Олексій Безсмертний. З особливою теплотою і ніжністю розповідала про Ольгу Антонюк Надія Ройко, яка з легкої руки своєї на¬ставниці стала художнім ке¬рівником "Срібниці".
    - Все життя образ цієї жінки стояв переді мною у ореолі добра і світла. І хоч кажуть, що незамінних людей немає, але той простір, який залишився після Ольги Михайлівни, заповнити ніким. Може, є розумніші, може, є талановитіші, але і яких ентузіастів, таких українців, як Ольга Михайлівна немає, - говорила Надія Ройко.
    Спогадами про свою вчительку поділилася й кри-ничанка з багаторічним ста¬жем Людмила Футала:
    - Велике село Обенижі Один колгосп - це Соловичі, Кустичі, Обенижі... А що в селі? Молоді багато. А в селі
    два рази на тиждень крутять кіно, один раз танці, гармошка і ще бібліотека - ось і всі розваги, І Ольга Михайлівна із своїми однодумцями-вчителями, їх було 12 в школі, організувала сільський мінітеатр. Цей театр став першою її перлиною... Вона була вмілим режисером, їй вдавалось на¬ситити виставу піснею, танцем. Так робила нову по¬становку, свою. Цей театр ріс, розвивався. Молодь до неї йшла. Вона поставила десятки п'єс. Завдяки їй все село брало участь в театрі... Ольга Михайлівна тонко відчувала чого потребував народ. Тому до пісні... Створила хор. Тоді така мода пішла - хор лан¬ки... Поступово до нього вона залучає Соловичі, і ут¬ворюється ансамбль "Сріб¬ниця"... З часом Ольга Михай¬лівна створила ще один во¬кальний колектив - хор вете¬ранів жінок. Поступово з ньо¬го утворився чуть менший ко¬лектив, який став називати¬ся "Народна криниця".
    Ведучі заходу Світлана Шворак і Марина Цицюк до¬повнили розповіді-спогади, перелічивши всі нагороди і заслуги колективів, якими керувала Ольга Антонюк. Згадали кожного на ім'я, хто в різні періоди був їхніми учасниками. А ще зачитали інтерв'ю нашого колеги Ва¬силя Рудича, яке він брав багато років тому у Ольги Михайлівни. На продовжен¬ня Валентина Яковініч про¬читала його вірш, присвяче¬ний "Народній криниці". До¬повнювали все це світлини з життя Ольги Антонюк і відео, які демонструвалися на екрані під час виступів.
    Цей вечір пам'яті, при¬свячений берегині народної творчості Ользі Антонюк, показав, якою сильною і ба¬гатогранною може бути тен¬дітна зовні, проте надзви¬чайно сильна духом ЖІНКА. Тож напередодні весняного свята, коли вшановують матерів, дружин, бабусь, сестер, голова районної дер¬жавної адміністрації Орест Василишин і голова районної ради Ольга Черен усім жінкам побажали любові, щастя, миру, кохання, за¬тишку.
    Завершальним акордом заходу стало виконання ав¬торської пісні-заповіту Оль¬ги Антонюк. Написала вона її для "Народної криниці" й попросила виконати тоді, коли вже буде спостерігати за улюбленим колективом з небес, і в пісню перейде її душа...
    Ірина ПРУС


    За матеріалами газети "Народне слово" від 14 березня 2015 р
    Просмотров: 365 | Добавил: Модератор | Рейтинг: 0.0/0
    Всего комментариев: 0
    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Турійські Новини
    Сайт не контролює точність інформації, розміщеної на ньому третіми особами, не дає ніякої гарантії стосовно точності такої інформації, не несе за це відповідальності та не відповідає за відповідність, цінність, зміст, якість, законність такої інформації, а також за дотримання в ній авторських прав.Якщо виявиться помилковість інформації, сайт не буде нести відповідальність за результати, збиток або збитки, які виникли в результаті такої помилки.